Летни книжевни разговори во рамките на Штипско културно лето

Универзитетот Гоце Делчев – Штип, Факултетот за образовни науки и Институтот за применета философија и етика, во соработка со Издавачката куќа АРС-Ламина - Скопје, организираат Летни книжевни разговори во рамките на Штипско културно лето, на 23, 24, 25 јули со почеток во 19 часот во ОМЦ Киро Глигоров  во Штип.

Агендата за настанот е следна:

23.07 (вторник) – Разговор по повод книгата Е, баш ме заболе, од Марк Менсон

24.07 (среда) – Разговор по повод книгата Трагично чуствување на животот, од Мигел де Унамуно

25.07 (четврток) – Разговор по повод книгата Кој владее со светот од Ноам Чомски

Модератор на целиот насстан ќе биде  проф. д-р Трајче Стојанов, професор на Факултетот за образованиa науки при УГД.

Последен пат изменето на Понеделник, 22 Јули 2019 15:58
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…