Во понеделник „УГД студент“ против „Работнички - Скопје“

Во рамките на првата одбојкарска лига жени последното коло од есенскиот дел женската екипа на „УГД студент“ ќе го одигра со „Работнички - Скопје“.

Натпреварот ќе се одигра на 23.12.2019 г. во 19 часот во спортската сала „Јордан Мијалков“ во Штип.

За првпат во женската одбојка во Штип натпреварот ќе има директен пренос на националниот сервис, на собранискиот канал на МРТ во 19 часот.

Последен пат изменето на Петок, 20 Декември 2019 15:27
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…