(Видео) Новогодишни интервјуа со ректорот и проректорите на УГД

Како и секоја година Универзитетското радио и Телевизија реализираат предновогодишни интервјуа со раководството на Универзитетот „Гоце Делчев“.

Оваа година интервјуата се реализираа во рамките на емисијата која се емитува на УГД ТВ и ФМ „Неноќна програма“.

Како последна емисија во 2019 година темата беше токму УГД и високото образование. Целосната емисија може да се погледне на следниот линк.

 

Последен пат изменето на Понеделник, 30 Декември 2019 12:17
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…