Продолжен рокот на конкурсот за Еразмус+ апликации за академската 2020/2021

Ве известуваме дека рокот за апликација за Еразмус+ мобилности 2020/2021 за студенти и вработени е продолжен и ќе трае заклучно со 10 април, 2020 година.

Повеќе информации за потребните документи и партнер Универзитети можете да најдете на следните линкови:

https://life.ugd.edu.mk/index.php/ugd-zivot-life/item/2099-erazmus-konkurs-2020

и

http://cmus.ugd.edu.mk/.

Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…