Богат одбојкарски викенд на УГД

Во рамките на првата одбојкарска лига, викендот одбојкарските клубови на УГД ќе одиграат неколку натпревари.

Женскиот клуб „УГД студент“ ќе игра во сабота (20.2.2021 г.) во 15 часот против ОК „Македонија макс“ од Струмица.

Истиот ден во 19 часот ќе се сретнат машкиот одбојкарски клуб на УГД против клубот „Лирија“ од Тетово.

Двата натпревари ќе се одиграат во Спортската сала „Јордан Мијалко“ во Штип.

Во недела (21.2.2021 г.) ќе се одржи Државно првенство за младинки на кое покрај УГД ќе настапат екипите на ОК „Куманово“ и ОК „Весна Пробиштип“. Турнирот ќе започне во 11 часот во Спортската сала „Јордан Мијалков“.

Младинците на УГД истиот ден ќе учествуваат на Државно првенство за младинци во Скопје. Покрај екипата на УГД ќе настапат екипите на ОК „Шкендија“ од Тетово, ОК „Џио“ од Струмица и ОК „Јанта волеј“ од Скопје. Натпреварите започнуваат во 14 часот во ОУ „Крсте Мисирков“ во населба Ченто.

Последен пат изменето на Петок, 19 Февруари 2021 12:41
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…