Еден пораз и една победа за одбојкарските екипи на УГД

Овој викенд се одиграа натпреварите од првата државна лига во одбојка. Женската екипа на УГД на домашен терен играше возбудлив и драматичен меч и на крајот во петтиот сет го загуби натпреварот против екипата на ОК „Фит фан“ од Скопје. Натпреварот заврши со резултат од 2 : 3 во сетови, во корист на скопската екипа.

Машките одбојкари гостуваа во Скопје на екипата на ОК „Јанта волеј“. Во подеднакво тежок натпревар мажите на УГД успеаја да извојуваат победа со 3 : 2. Ова е втора победа на машката екипа, кои претходното коло ја победија екипата на О.К „Весна“ од Пробиштип исто така со 3 : 2.

Во следното коло и машката и женската екипа ќе играат на домашен терен во Спортската сала „Јордан Мијалков“. Жените ќе играат против екипата на „Јанта волеј“ од Скопје, додека пак мажите против екипата на „Шкендија“ од Тетово. Двата натпревари е предвидено да одиграат во сабота (13.3.2021 г.).

Последен пат изменето на Вторник, 09 Март 2021 10:00
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…