Онлајн отворен ден на факултетите за природни, технички и биотехнички науки

Продолжуваат отворените денови на УГД. Минатиот викенд отворен ден имаа факултетите за општествените науки, а во понеделник (12.4.2021 г.) од 19 часот преку интернет своите можности ќе ги претстават факултетите од Кампус 2 на УГД.

На отворениот ден за матурантите и за сите заинтересирани идни студенти промоција ќе имаат следниве факултети:

  • Земјоделски факултет
  • Факултет за природни и технички науки
  • Факултет за информатика
  • Машински факултет
  • Електротехнички факултет
  • Технолошко-технички факултет.

Сите заинтересирани можат да се вклучат преку платформата Teams на следниов линк: Microsoft Teams УГД.

 

 

 

 

 

Последен пат изменето на Среда, 07 Април 2021 16:06
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…