Испечатете ја страната
Претставничките на УГД трчаа на деветтата „Авицена женска трка“

Согласно со сите протоколи и мерки за заштита од ковид-19, во Градскиот парк во Скопје се одржа деветтата по ред „Авицена женска трка“.

Неверојатна енергија и одлични пораки беа дел и од оваа женска трка која годинава имаше една поживописна патека околу зеленило, дрвја, реката Вардар.

Дами од сите возрасти на едно место истрчаа симболични 3 километри, а најдобрите 3 во генералниот пласман добија дипломи и пехари.

Универзитетот „Гоце Делчев“ имаше свои претставнички кои со солидни резултати ја истрчаа трката. УГД тимот можеби беше и најмаркантен поради маичките кои им беа поделени на вработените од Универзитетскиот спортски и културен центар.

Следна трка е Wizz air маратонот. Дотогаш чувајте се и подготвувајте се!

Одбележен под
Share this article
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…