Приказ на предметите според таг: studenti

Уписите на факултетите и академиите на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип за академската 2020/2021 година веќе се во тек.

Објавено во Студенти

Сите новозапишани студенти на Катедрата за македонски јазик и книжевност на Филолошкиот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип во учебната 2020/2021 година ќе студираат бесплатно, информираат од Филолошкиот факултет.

Објавено во Студенти

Во електронска анкета што ја спроведе Универзитетот „Гоце Делчев“ на 1059 студенти најголем дел од нив се изјасниле дека сакаат да полагаат електронски.

Објавено во Студенти

Ѓорѓи Ефремов е поранешен студент на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип. По завршувањето на насоката Историја и археологија тој одлучил својата среќа да ја бара во Германија, каде што го затекнува кризата на коронавирусот.

Објавено во Студенти

Дел од студентите на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип својата иднина – професионална и лична – се одлучуваат да ја најдат и во европските држави, благодарение на можностите што се отвораат со признавањето на дипломите кои ги стекнуваат на УГД.

Објавено во Студенти
Страница 6 од 77

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…