Приказ на предметите според таг: studenti

Сабота, 06 Февруари 2016 00:00

Летна школа за менаџмент во Германија

Меѓународната летна школа за менаџмент, која ќе се одржи во Хамбург од 18 до 29 јули 2016 година, е дизајнирана да ги тренира младите луѓе и студените за корпоративна етика, социјална одговорност и да стимулира дебата за актуелните предизвици. Ова е можност за сите студенти кои се на бизнис-администрација, економија, социологија и политички науки.

Објавено во Студенти

Холандската амбасада во Македонија бара студент или неодамна дипломирано лице за пракса во период од шест месеци (март-август 2016 г.). Лицето за пракса ќе работи во полето на политички и правни истражувања и ќе асистира при имплементација на активности од полето на правото и политиката.

Објавено во Студенти

Дванаесет студенти од Факултетот за информатика, Факултетот за медицински науки, Електротехничкиот факултет, Филолошкиот факултет и Правниот факултет ќе бидат дел од Еразмус плус размената на некои универзитети во Европа. УГД и овој семестар им овозможува на студентите едно поинакво едукативно опкружување и можност да го искусат образованието во европските универзитети.

Објавено во Студенти
Четврток, 04 Февруари 2016 00:00

Бесплатен курс за фотоновинарство

Американското катче во Штип организира бесплатен курс за фотоновинарство. Сите заинтересирани можат да се пријават и да се стекнат со знаење за фотоновинарството и да слушнат искуство од Ејми Ли, новинарка која неколку години се занимава со ова.

Објавено во Студенти

Младите треба почесто да се одлучуваат за отворање на свој бизнис. Потребни им се информации за да се охрабрат и да сфатат дека има ризици и поволности. Ова беа дел од поентите на денешната работилница наменета за млади занаетчии и потенцијални бизнисмени.

Објавено во Студенти
Страница 60 од 74

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…