Приказ на предметите според таг: studenti

Центарот за односи со јавноста на УГД ги повикува сите студенти, од сите циклуси на студии на УГД, и останатите млади луѓе од регионот активно да се вклучат во работата на Центарот, односно во работата на медиумите при Универзитетот.

Објавено во Студенти

Министерството за образование и наука ги известува сите заинтересирани студенти кои сакаат да го продолжат своето образование во НР Кина дека Кинескиот совет за стипендии за академската 2016/2017 година нуди целосни стипендии за студирање во НР Кина во времетраење од една година, за вкупно пет (5) студенти од Република Македонија, од кои двајца од минатата година ќе можат да ги продолжат нивните студии во НР Кина.

Објавено во Студенти
Вторник, 02 Февруари 2016 00:00

Обука за основи на јавните набавки

Центарот за доживотно учење при Универзитет „Гоце Делчев“ - Штип распишува Конкурс за обука за јавни набавки.

Објавено во Студенти

Програмата „Еразмус плус“ подолго време е активна на Универзитетот „Гоце Делчев“. Годинава програмата ќе се зголемува, а наскоро ќе биде објавен и повикот за нови студенти.

Објавено во Студенти
Понеделник, 01 Февруари 2016 00:00

Тримесечен престој во Виена за новинари

Програмата „Милена Јеленска“ од Виена – Австрија им нуди можност на искусните новинари од сите европски земји да поминат три месеци стручно усовршување во Виена.

Објавено во Студенти
Страница 61 од 74

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…