Приказ на предметите според таг: studenti

Европскиот волонтерски сервис е дел од програмата „Еразмус +“ на Европската унија и има за цел да ги поддржи младите луѓе и нивното учество во различни видови непрофитни и волонтерски активности во странство, како поттикнување на солидарноста, социјалните вештини, мобилноста на младите и се промовира активно учество во општеството.

Објавено во Студенти

Конкурс за доделување стипендии на редовни студенти Роми запишани на додипломски студии од прв циклус на јавните и приватните универзитети и високообразовни установи во Република Македонија за студиската 2015/2016 година.

Објавено во Студенти

Универзитетскиот спортски центар во соработка со Одделот за спорт на Софискиот Универзитет организираат настава по скијање за сите студенти на Универзитет „Гоце Делчев“ - Штип. Наставата е наменета за сите оние кои сакаат да научат да скијаат како и за оние кои веќе имаат одреден степен на познавање на скијачката техника. 

Објавено во Студенти

Министерството за образование и наука во академската 2016/2017 година ќе доделува стипендии за втор циклус академски студии во странство.

Објавено во Студенти

Студенти од Универзитетот „Шефилд“ направиле формули за совршено китење на новогодишната елка.

Објавено во Студенти
Страница 64 од 74

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…