Приказ на предметите според таг: studenti

Вторник, 01 Декември 2015 00:00

Целосни стипендии за студии во Романија

Романската влада доделува стипендии за додипломски, мастер и докторски студии за апликанти кои доаѓаат од земји кои не се членки на ЕУ. Романија ќе додели вкупно 85 стипендии на студенти кои ќе се запишат на прв, втор и трет циклус студии.

Објавено во Студенти

Кога родителите имаат високи очекувања за нивните деца во поглед на образованието, децата се трудат да покажат подобри резултати на училиште. Доколку овие очекувања се нереални децата нема да покажат подобри резултати, вели една студија објавена од Американската психолошка асоцијација.

Објавено во Образование

Фулбриџ е компанија која се занимава со технолошко образование и има за цел да помогне во подобрување на вештините на студентите и младите професионалци во согласност со барањата на модерните корпорации.

Објавено во Студенти

Амбасадорката на Франција во Република Македонија Лоренс Оер денес го посети УГД со цел интензивирање на соработката меѓу двете институции.

Објавено во Студенти
Четврток, 26 Ноември 2015 00:00

Сакам интелектуална стимулација

Сакам насмеани луѓе, добар разговор и интелектуална стимулација. Тоа е за мене среќа. Да седнам да испијам топло кафе...

Објавено во Студенти
Страница 67 од 74

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…