Приказ на предметите според таг: studenti

Младата Екатерина Панева од Штип си поставила цел преку образовниот процес и со сопствено надградување да го види и искуси светот. Дека е тоа возможно доказ е што Екатерина моментално студира во Братислава, а нејзината нова дестинација е Индија. Уште од средното училишта имала желба да го истражува светот и да се надградува себеси.   

Објавено во Студенти

Студентите на Правен факултет имаа можност да слушнат искуства на американски правен експерт за темата одредување на казната. Предавач на предавањето на тема „US sentencing Guidelines“ беше Марк Ласер, кој е правен советник во Амбасадата на САД во Р. Македонија.

Објавено во Студенти

Аплицирајте за проектот “EVS for Disability, Creativity and Culture” преку програмата на Европскиот волонтерски сервис.

За вас тоа значи: патување и ново интеркултурално искуство во Турција, со покриени трошоци за сместување, храна и дневни трошоци, патни трошоци (до 275 евра), здравствено осигурување, виза и часови по турски јазик.

Објавено во Студенти

Штедилница „ФУЛМ“ ДОО Скопје, член на World Counsil of Credit Union, Медисон, САД, и основач на European network of credit union, Брисел, Белгија, ви нуди можност да го запознаете банкарското работење преку остварување на практична настава во Централата, филијалите и шалтерите во Скопје и во филијалите низ земјава (Струмица, Тетово, Кавадарци и Битола).

Објавено во Студенти

Со опрема што наликува на онаа од модерните филмови со тајни агенти студентите се обидуваат да положат испит. Опремата се состои од микрозвучник кој се става во увото и треба да падне на ушното тапанче, антена која се става околу вратот и наликува на ѓердан заедно со микрофон кој се сместува под облеката и кабел кој се вклучува во телефонот. Поновите вакви уреди можат да се поврзат и безжично со телефонот.

Објавено во Студенти
Страница 70 од 74

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…