Приказ на предметите според таг: studenti

Студентката Билјана Велјановска од Факултетот за медицински науки неодамна го доби бронзениот медал за иновација во областа на алтернативната медицина. Билјана се претстави на саемот „Технома“ во Скопје во рамките на којшто имаше дел за иновации и патенти.

Објавено во УГД Живот

Ана Ѓорѓиева, студентка на Технолошко-технички факултет има желба преку модниот блог да ги промени младите и нивната перцепција за модата. Веќе пет години Ана се труди со свои критики и совети да им помогне на младите во изборот на својот стил.

Објавено во Студенти
Среда, 21 Октомври 2015 00:00

Студентски хакатон на УГД

Во рамките на Факултетот за информатика при Универзитет „Гоце Делчев“ ќе се одржи Студентски хакатон. Студентите кои ќе се пријават ќе креираат компјутерски или мобилни апликации на тема „Студентски живот“.

Објавено во Студенти

Курсот „Е-туризам: комуникациски перспективи“ е едно фантастично патување во светот на е-туризмот, кое ги преминува просторот и времето и е тесно поврзано со техниките на коуникација.

Објавено во Студенти

Учење, забава, откривање на нови пасии или учење на вештини се нешта кои можат да ви го променат животот.

Објавено во Студенти
Страница 73 од 74

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…