Приказ на предметите според таг: studenti

Двојна одбојкарска програма ќе имаат можност да следат љубителите на спортот во Штип во сабота, 25 октомври. Во спортската сала „Јордан Мијалков“ свои настапи ќе имаат одбојкарските екипи на УГД.

Објавено во Студенти
Среда, 09 Октомври 2019 09:25

Бруцош – магазин за новите студенти

Универзитетот Гоце Делчев преку одделот за радио и ТВ изработи еден нов вид на магазин за сите студенти и средношколци.

Објавено во Студенти

Александар Лонгуров и Стефан Коцев се двајцата студенти од Факултетот за медицински науки кои се добитници на меморијалната награда „Д-р Марија и Емилија Кукубајски“. Тие вчера беа примени од градоначалникот на Штип. Студентите на приемот рекоа дека ова ќе биде голем поттик за нив и за идните генeрации.

Објавено во Студенти
Среда, 18 Септември 2019 13:51

УГД на Урбан спорт фест во Софија

Студенти и професори од УГД учествуваат на Урбан спорт фест во Софија. Во рамките на настанот, кој започна на 15 септември, а ќе трае до 22 септември годинава, се организирани спортски натпревари во преку 20 спортски дисциплини организирани на отворено.

Објавено во Студенти

Студентите на Земјоделски факултет првпат учествуваа на еден од најголемите и најмасовни студентски натпревари „Агрономијада“, кој оваа година се одржа во Будва, во периодот од 21 до 25 мај.

Објавено во Студенти
Страница 10 од 77

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…