УГД Живот

Како и секоја година Универзитетското радио и Телевизија реализираат предновогодишни интервјуа со раководството на Универзитетот „Гоце Делчев“.

Во преполна сала со дечиња од Детската градинка „Вера Циривири Трена“ во Штип студентите од Факултетот за образовни науки ја одиграа премиерата на претставата „Приказна за рибарот и рипката“.

Технолошко-техничкиот факултет во соработка со Општина Крушево и НУ „Спомен куќа Тодор Проески“ по петти пат ја организираше Хуманитарната акција „Подај рака“.

Во Македонската академија на науките и уметностите денес беше промовирана книгата „Руска религиска философија“ од проф. д-р Трајче Стојанов, професор на Факултетот за образовни науки на УГД.

Филолошкиот факултет при Универзитет „Гоце Делчев“  во Штип организира хуманитарна акција „Подари играчка“.

Во рамките на првата одбојкарска лига жени последното коло од есенскиот дел женската екипа на „УГД студент“ ќе го одигра со „Работнички - Скопје“.

Во понеделник (23.12.2019 година), во Македонската академија на науките и уметностите ќе биде промовирана тритомната студија на проф. д-р Трајче СтојановРуска религиска философија“.

Страница 7 од 91

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…