Свеченото доделување на наградите од Конкурсот за најдобар есеј/ цртеж

Филолошкиот факултет организира свечено доделување на наградите од Конкурсот насловен како „Јазикот и неговата комуникациска моќ“.

Доделувањето ќе се одржи на 4 април 2018 година (среда), со почеток во 13 часот во Мултимедијалниот центар (во просториите на Економски факултет) во Штип.

Предвидена е богата уметничка програма, која вклучува изложба на цртежи, глума, литературно читање, музички точки, филмска проекција и коктел.

Последен пат изменето на Вторник, 03 Април 2018 14:05
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…