Ликовната академија, ТТФ и Музичката академија организираат изложба и концерт

Ликовната академија, студиската програма Архитектура и дизајн во рамките на Технолошко-техничкиот факултет и Музичката академија утре (29.5.2018 година) во 19 часот организираат изложба и концерт.

Станува збор за настан на кој ќе настапуваат студентите од овие факултети со сопствени дела или изведби, а во рамките на годишната изложба односно концерт.

Настанот се одржува во Уметничката галерија „Безистен“ во Штип, а влезот е бесплатен. 

Последен пат изменето на Понеделник, 28 Мај 2018 12:57
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…