Одделот за џез студии на УГД дел од Џез и блуз фестивал во Кикинда

 

Одделот за џез студии при Музичката академија на УГД ќе учествува на еден од најпрестижните џез и блуз фестивали во регионот во Кикинда, Србија.

На фестивалот настапуваат и поранешни студенти на УГД кои дипломирале во класата на проф. Сашо Поповски или во класата на проф. Тони Китановски. Двајцата професори од Музичката акдемија, исто така, ќе имаат свој настап. Покрај музичките изведби тие ќе одржат и работилници за сите заинтересирани.

Фестивалот се одржува од 8 до 11 ноември во Кикинда, Србија.

Последен пат изменето на Петок, 19 Октомври 2018 14:20
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…