Наташа Трбојевиќ и Златка Митева со два целовечерни концерти во Струмица и во Тетово

Доц. м-р Наташа Трбојевиќ на пијано и проф. м-р Златка Митева на флејта одржаа два концерти, едниот во концертната сала на ОМУ „Боро Џони“ во Струмица, а другиот во ДМУ „Тодор Скаловски – Тетоец“ во Тетово.

На програмата беа изведени дела од Луис Ган, Бетовен, Гоберт и Шуман.

Последен пат изменето на Среда, 12 Декември 2018 15:07
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…