Прикажување на филмот Лејла М на УГД

Во петок (13.12.2019 г.), во 12.30 часот, во Мултимедијалниот центар на УГД ќе се одржи проекција на филмот „Лајла М“, а потоа ќе следи разговор со извршната директорка на Хелсиншкиот комитет, Уранија Пирофска и проф. м-р Јана Јакимовска. Модератор ќе биде Тања Стоименовска.

Настанот е организиран од страна на Хелсиншкиот комитет за човекови права и Амбасадата на Кралството Холандија по повод Меѓународниот ден на човекови права.

Повеќе информации на линкот.

 

Последен пат изменето на Петок, 13 Декември 2019 09:22
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…