Повик за млади композитори

Организацијата  „Balkan Jazz Orchestra” распиша повик за млади композитори од Балканот, меѓу кои и за композитори од Република Северна Македонија.

Организацијата на фестивалот е заедничка со професори од Музичката академија на УГД и на него можат да земат учество сите заинтересирани студенти на Универзитетот.

Композиторите мораат да бидат над 18 години и да исполнуваат одредени технички критериуми.

Целосниот повик и линковите за апликација можат да се најде на следниот линк

http://www.jazzartassociation.org/balkan-youth-jazz-orchestra/balkan-youth-jazz-orchestra-open-call-for-composers/.

Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…