Приказ на предметите според таг: umetnost

Вторник, 12 Април 2016 00:00

„Уметничка пролет на УГД“

Започна „Уметничка пролет на УГД“. Серија концерти на врвни музички имиња од Македонија и од регионот ја одбележуваат оваа пролет.

Објавено во Уметност

Студентите од Ликовната академија при УГД беа во посета на изложбата на Пабло Пикасо која се одржа на почетокот на март годинава во Младинскиот културен центар во Скопје.

Објавено во Студенти

Престижниот саем за современа уметност „Паратисима Торино“ за својот десетгодишен јубилеј реши да излезе од границите на Италија и да го примени овој концепт на изложување ширум Европа.

Објавено во Уметност

Во 1936 година едно мало девојче од Њујорк, по име Филис, му постави интересно прашање на познатиот научник Ајнштајн. Девојчето беше заинтересирано за тоа дали научниците се молат и за што се молат.

Објавено во Уметност

Холандското уметничко дуо Front 404 на оригинален начин ја прослави 110-годишнината од роденденот на Џорџ Орвел, декорирајќи ги безбедносните камери во Утрехт со колоритни картонски капи за забава.

Објавено во Уметност
Страница 30 од 39

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…