Приказ на предметите според таг: umetnost

Погледнете како изгледа домашната библиотека на генијалниот италијански семиотичар и писател Умберто Еко, најпознат по своето дело „Името на розата“.

Умберто Еко почина на 19 февруари годинава, на 84-годишна возраст.

Објавено во Уметност
Недела, 14 Февруари 2016 00:00

Што кажува нашиот музички вкус за нас?

Според едно ново канадско истражување, музичките вкусови кажуваат многу за нас.

Објавено во Уметност

Ова се неверојатни фотографии на алкохол набљудуван под микроскоп.

Објавено во Уметност

Најголемата галерија на отворено во светот се наоѓа во Берлин и сведочи за некогашната граница меѓу Источен и Западен Берлин, а денес е втора најпопуларна атракција во германската престолнина, по Брандербуршката порта.

Објавено во Уметност

„Можноста ја имаат сите, уште повеќе од што ја имавме ние. Се работи за упорност, добра волја, талент, среќа, се разбира. Не се работи дека ние живеевме во којзнае какво време, многу поскромни беа времињата тогаш. Сега сè имате на интернет“, изјави Влатко Стефановски, еден од најпознатите гитаристи на Балканот и некогашен член на култната музичка група „Леб и сол“.

Објавено во Уметност
Страница 31 од 39

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…