Приказ на предметите според таг: umetnost

Целиот свет е уметничко дело...не постои Шекспир, не постои Бетовен, не постои Бог... ние сме зборовите, ние сме музиката, ние сме сè.“, напиша Вирџинија Вулф во нејзината реколекција на познати мисли.

Објавено во Уметност

Во Харбин, град во североисточна Кина, почна 32 меѓународен фестивал на снегот. Годинешната тема на фестивалот е „Бисер во круна од снег“, а уметници од 62 земји во светот учествуваат во правењето на неверојатни снежни скулптури.

Објавено во Уметност

Музичката легенда Дејвид Боуви почина по 18 месечна борба со ракот.

Додека многумина од вас ја делат оваа загуба, бараме да ја почитувате приватноста на неговата фамилија во текот на деновите на жалост“ – беше објавено на официјален Фејсбук профил на овој познат музичар.

Објавено во Уметност

Природата може да биде одличен уметник, а кога ќе се обединат силите на природата и човекот тогаш можат да се создадат генијални уметнички фотографии.

Објавено во Уметност
Среда, 06 Јануари 2016 00:00

(ВИДЕО) Како да направите снегулки?

Ова е експеримент на Кенет Либрехт, физичар и автор на неколку книги за снегулки, кој ги проучува својствата на снежните кристали, особено структурата на снегулките.

Објавено во Уметност
Страница 33 од 39

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…