Студентите од трета, четврта или последна година на некој од ...
Филолошкиот факултет денес организираше работилница на која се
Yearly Edu Summit 2021 е четиридневен самит кој е организиран од
Факултетското студентско собрание на Факултетот за туризам и ...
Повеќе од 50 студенти од различни факултети при УГД и 10 ...
Факултетот за туризам и бизнис логистика при УГД и Шпаркасе ...

Приказ на предметите според таг: konkursi

Education USA Македонија и Амбасадата на САД во Македонија ве покануваат на Саемот за високо образование во САД организиран во Македонија, кој оваа година ќе се одржи во Скопје, во NOVA International Schools, на 4 април, од 17 до 20 часот.

Амбасадата на Република Австрија во Скопје има чест да ве информира во врска со Програмата за стипендија на Европскиот  форум Алпбах на тема „Конфликт и соработка“. Стипендијата нуди можност за учество на семинари и  пленарни дебати.

Правниот факултет при УГД и оваа година, четврта по ред, ја организира Меѓународната научна конференција насловена како „Општествените промени во глобалниот свет“.

Понеделник, 13 Март 2017 10:11

Презентација за Фулбрајт стипендија

Во среда 15 март во предавална 1 на Кампус 2, со почеток во 12 часот, ќе се одржи презентација за Фулбрајт стипендија.

Предавач ќе биде Газменд Иљази, кој е асистент за образовни програми во Амбасадата на САД во Република Македонија и ќе одржи презентација за стипендиите што ги нуди Амбасадата на САД во Република Македонија.

Во тек е јавен Конкурс за доделување на стипендии за академската 2017/2018 година за студиски престои на државните високообразовни установи во Република Чешка во времетраење од 2 до 10 месеци.

Страница 6 од 13

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…