Универзитетското студентско собрание на УГД во соработка со ...
Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип во соработка со Мајкрософт ...
Почитувани студенти на УГД, Пандемијата ни ја ограничи можноста
Студентите од Технолошко-техничкиот факултет под менторство на
Неколку студенти од Универзитетот „Гоце Делчев“ изминатиот ...
Студентите на Универзитетот „Гоце Делчев“ ќе имаат можност да ...

Уметност

Вчера свечено беше отворена Неделата на германски филм, која ќе трае до крајот на оваа седмица.…
Математиката и математичарите биле инспирација за бројни филмски остварувања. Издвојуваме неколку филма кои имаат „математичка“ тема.…
Галилео Галилеј (1564-1642) беше роден во време без часовници, телескопи и микроскопи, во кое вербата и…
„Наративна симбиоза на транстекстуални приказни за македонскиот егзодус, за геноцидот и „лингвоцидот“ на шовинистичките елити врз…
“Музиката, единствена помеѓу сите уметности е во истовреме комплетно апстрактна и длабоко емоционална“, вели Oliver Sacks,…
Поради анатомијата на мозокот, сетилото за мирис е тесно поврзано со емоциите и спомените.
Страница 26 од 27

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…