Машинскиот факултет како еден од техничките факултети при Универзитетот „Гоце Делчев“ забрзано се развива во насока на подготовка на што посоодветни кадри за пазарот на труд.

Во продолжението од серијалот гостувања на деканите или продеканите на факултетите при УГД разговаравме со деканот на Машински факултет проф. д-р Ристо Кукутанов. Со професорот Кукутанов разговаравме за сите можности што ги нуди овој факултет, за практичната настава, за развојот на факултетот и за можностите за вработување на завршените кадри од овој факултет.

Целиот разговор погледнете го во видеото, а следете ги и сите останати интервјуа со сите декани на факултетите на Универзитетот „Гоце Делчев“.

 

Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…