Последен факултет од серијалот разговори со деканите и продеканите на факултетите, ви го претставуваме разговорот со продеканката на Ликовната академија при УГД доц. м-р Јана Јакимовска. Продеканката Јакимовска говореше за уметничкиот стил на студентите од овој факултет и за можностите што ги нуди Академијата. Студентите веќе имаа свои изложби и се претставуваат пред публиката. Повеќе за можностите и за начинот на студирање на Ликовната академија проследете од интервјуто со продеканката.

 

Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…