Приказ на предметите според таг: studenti

Дванаесет студенти од Факултетот за информатика, Факултетот за медицински науки, Електротехничкиот факултет, Филолошкиот факултет и Правниот факултет ќе бидат дел од Еразмус плус размената на некои универзитети во Европа. УГД и овој семестар им овозможува на студентите едно поинакво едукативно опкружување и можност да го искусат образованието во европските универзитети.

Објавено во Студенти
Четврток, 04 Февруари 2016 00:00

Бесплатен курс за фотоновинарство

Американското катче во Штип организира бесплатен курс за фотоновинарство. Сите заинтересирани можат да се пријават и да се стекнат со знаење за фотоновинарството и да слушнат искуство од Ејми Ли, новинарка која неколку години се занимава со ова.

Објавено во Студенти

Младите треба почесто да се одлучуваат за отворање на свој бизнис. Потребни им се информации за да се охрабрат и да сфатат дека има ризици и поволности. Ова беа дел од поентите на денешната работилница наменета за млади занаетчии и потенцијални бизнисмени.

Објавено во Студенти

Центарот за односи со јавноста на УГД ги повикува сите студенти, од сите циклуси на студии на УГД, и останатите млади луѓе од регионот активно да се вклучат во работата на Центарот, односно во работата на медиумите при Универзитетот.

Објавено во Студенти

Министерството за образование и наука ги известува сите заинтересирани студенти кои сакаат да го продолжат своето образование во НР Кина дека Кинескиот совет за стипендии за академската 2016/2017 година нуди целосни стипендии за студирање во НР Кина во времетраење од една година, за вкупно пет (5) студенти од Република Македонија, од кои двајца од минатата година ќе можат да ги продолжат нивните студии во НР Кина.

Објавено во Студенти
Страница 64 од 78

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…