Приказ на предметите според таг: studenti

Вторник, 02 Февруари 2016 00:00

Обука за основи на јавните набавки

Центарот за доживотно учење при Универзитет „Гоце Делчев“ - Штип распишува Конкурс за обука за јавни набавки.

Објавено во Студенти

Програмата „Еразмус плус“ подолго време е активна на Универзитетот „Гоце Делчев“. Годинава програмата ќе се зголемува, а наскоро ќе биде објавен и повикот за нови студенти.

Објавено во Студенти
Понеделник, 01 Февруари 2016 00:00

Тримесечен престој во Виена за новинари

Програмата „Милена Јеленска“ од Виена – Австрија им нуди можност на искусните новинари од сите европски земји да поминат три месеци стручно усовршување во Виена.

Објавено во Студенти
Недела, 31 Јануари 2016 00:00

Младите, сепак, сакаат џез и блуз

Во анкетата што неодамна ја спроведе општинската институција Дом на млади во Штип се покажа дека младите луѓе сакаат да следат настани кои се поврзани со рок, џез и блуз музика. Интересно е тоа што најмал е интересот за народната и кантри музиката.

Објавено во Студенти

Возрасната граница на алкохолизирани лица од ден на ден се намалува, а притоа  се зголемуваат и проблемите со здравјето кај младите токму поради ова. Потврда дека младите, односно малолетниците консумираат многу алкохол е едно неодамнешно истражување спроведено од страна на Центарот за правно-политички истражувања при Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип.

Објавено во Студенти
Страница 65 од 78

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…