Приказ на предметите според таг: studenti

Четврток, 28 Јануари 2016 00:00

Младите не знаат што е ГМО?

Голем дел од младата популација со којашто контактиравме воопшто не е информирана што е генетски модифицирана храна или делумно слушнале нешто во врска со ГМО храната. Дел од младите кои ги анкетиравме велат дека не внимаваат многу при изборот на храна.

Објавено во Студенти
Четврток, 28 Јануари 2016 00:00

Mлад македонски иноватор во Германија

Златен медал за проектот „Биоразградлива биопластика” на ISWEEEP олимпијада во САД, награда за високи достигнувања во областа на екологијата, доделена од Град Скопје, општинска награда од Локалната самоуправа Свети Николе за придонеси во науката и технологијата за 2006 и 2009 година, се само дел од многуте меѓународни и домашни награди за освоени високи места на Николче Колев, дипломиран инженер за компјутерски науки од Свети Николе.

Објавено во Студенти

Универзитетот „Гоце Делчев“ го објави Конкурсот кој беше најавен неодамна, а се однесува на стипендирање на 500 најдобри студенти од УГД и целосно покривање на нивната школарина. На Конкурсот можат да аплицираат студентите на прв циклус студии.

Објавено во Студенти

„Млади инфо“ по вторпат го организира лиценцираниот избор за награда за социјално претприемништво 2016, а македонските студентите можат да бидат креатори на својата иднина и со социјалното претприемништво како нов бизнис модел да му помогнат и на нашето општество.

Објавено во Студенти
Четврток, 21 Јануари 2016 00:00

Стипендии за студии во Казахстан

Амбасадата на Република Македонија во Астана, Република Казакстан, известува дека Универзитетот КИМЕП во Алмати, Р. Казакстан, за академската 2016/2017 година за кандидати од Република Македонија доделува 10 целосни стипендии (5 стипендии за додипломски (редовни) студии и 5 стипендии за магистерски студии) за следниве студиските програми:

Објавено во Студенти
Страница 66 од 78

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…