Приказ на предметите според таг: studenti

Универзитетскиот спортски центар во соработка со Одделот за спорт на Софискиот Универзитет организираат настава по скијање за сите студенти на Универзитет „Гоце Делчев“ - Штип. Наставата е наменета за сите оние кои сакаат да научат да скијаат како и за оние кои веќе имаат одреден степен на познавање на скијачката техника. 

Објавено во Студенти

Министерството за образование и наука во академската 2016/2017 година ќе доделува стипендии за втор циклус академски студии во странство.

Објавено во Студенти

Студенти од Универзитетот „Шефилд“ направиле формули за совршено китење на новогодишната елка.

Објавено во Студенти

Британскиот фонд за стипендии – British Scholarship Trust за 2016 година за млади истражувачи од Република Македонија доделува до шест стипендии за краток студиски престој (од еден до три месеци) на соодветни високообразовни и научноистражувачи институции во Велика Британија.

Објавено во Студенти
Понеделник, 21 Декември 2015 00:00

Конкурс за стипендии во Унгарија

Фондацијата Стипендиум хунгарикум на Владата на Унгарија за учебната 2016/2017 година доделува стипендии за додипломски или постдипломски студии, првенствено од областа на инженерските и земјоделските науки (во прилог 1- Call for Application, 2016-2017).

Објавено во Студенти
Страница 68 од 78

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…