Приказ на предметите според таг: studenti

Во организација на Институтот за историја и археологија на Факултетот за образовни науки и Центарот за правно-политички истражувања на Правниот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип се одржа трибината на тема „Идентитетот во средниот век“. Трибината е дел од серијалот предвидени трибини насловени како „Идентитетот низ историјата“.

Објавено во Студенти
Петок, 11 Декември 2015 00:00

„Студентско ехо“ излезе од печат

Тринаесеттото издание на весникот „Студентско ехо“ излезе од печат и е достапно за сите читатели и студенти. Студентското списание го изготвуваат студентите на новинарство и односи со јавноста на Правниот факултет и е поддржано од Студентскиот парламент при Универзитетот „Гоце Делчев“.

Објавено во Студенти

Четворица студенти од УГД се претставија на денешниот настан по повод Денот на македонските студенти. Студентите Емил Павлов, Страхил Тодоров, Андријана Мижорова и Илија Белистојановски пред присутните ги претставија своите студентски приказни.

Објавено во Студенти

Во четврток (10 декември) со почеток во 19 часот ќе се одржи премиерна проекција на документарните филмови на студентите на Филмска режија во класата на проф. д-р Антонио Митриќески.

Објавено во УГД Живот

Манифестацијата „Денови на симулирано судење“ годинава ќе се одржи на Универзитетот „Гоце Делчев“, во судницата на Правниот факултет. Овој настан е продукт на пет универзитети, односно на пет правни факултети во Република Македонија.

Објавено во Студенти
Страница 69 од 77

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…