Приказ на предметите според таг: studenti

Четворица студенти од УГД се претставија на денешниот настан по повод Денот на македонските студенти. Студентите Емил Павлов, Страхил Тодоров, Андријана Мижорова и Илија Белистојановски пред присутните ги претставија своите студентски приказни.

Објавено во Студенти

Во четврток (10 декември) со почеток во 19 часот ќе се одржи премиерна проекција на документарните филмови на студентите на Филмска режија во класата на проф. д-р Антонио Митриќески.

Објавено во УГД Живот

Манифестацијата „Денови на симулирано судење“ годинава ќе се одржи на Универзитетот „Гоце Делчев“, во судницата на Правниот факултет. Овој настан е продукт на пет универзитети, односно на пет правни факултети во Република Македонија.

Објавено во Студенти
Четврток, 03 Декември 2015 00:00

Свечено доделување дипломи

 Крајот на годината секогаш е значаен за студентите кои во изминатиот период дипломирале на своите факултети, бидејќи тогаш имаат чест свечено да бидат промовирани во дипломирани студенти на своите студиски програми, заедно со своите колеги.

Објавено во Студенти
Вторник, 01 Декември 2015 00:00

Целосни стипендии за студии во Романија

Романската влада доделува стипендии за додипломски, мастер и докторски студии за апликанти кои доаѓаат од земји кои не се членки на ЕУ. Романија ќе додели вкупно 85 стипендии на студенти кои ќе се запишат на прв, втор и трет циклус студии.

Објавено во Студенти
Страница 70 од 78

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…