Приказ на предметите според таг: studenti

Четврток, 26 Ноември 2015 00:00

Сакам интелектуална стимулација

Сакам насмеани луѓе, добар разговор и интелектуална стимулација. Тоа е за мене среќа. Да седнам да испијам топло кафе...

Објавено во Студенти
Среда, 25 Ноември 2015 15:30

Peer review во 2015 – бесплатен вебинар

Што истражувачите навистина мислат за образовниот систем и образовните истражувања? Дали тој е навистина полн со недостатоци, онака како што ние го перципираме? Колку е голема разликата помеѓу очекувањата и реалноста? Зошто постои несогласување во индивидуалните погледи на авторите и истражувачите или несогласување помеѓу разните дисциплини, на пример општествените, социјалните науки и медицината?

Објавено во Образование
Четврток, 19 Ноември 2015 00:00

МОН објави Конкурс за стипендии

Министерството за образование и наука за студиската 2015/2016 година ќе додели стипендии на редовни студенти запишани на додипломски студии од прв циклус на јавните и приватните универзитети и високообразовни установи во Република Македонијa.

Објавено во Студенти

Апликација преку која студентите ќе можат да се информираат за распоредот на својот факултет победи на првиот студентски Хакатон. Овој маратон по компјутерско програмирање беше во организација на студентите од Факултетот за информатика, а учество зедоа околу 30-тина студенти од штипскиот факултет но и од факултетот ФИНКИ во Скопје.

Објавено во Студенти
Понеделник, 16 Ноември 2015 00:00

Сакам да раководам со приватно училиште

Денот не би ми бил исполнет без утринско кафе, добра музика и прошетка со моето момче. Не можам да си го замислам животот без моето семејство, моето момче и пријателите со кои ги споделуваме најубавите и најтешките моменти во животот. Во иднина сакам да напредувам во кариерата и би сакала некогаш во животот да имам менаџерска позиција, можеби да раководам со приватно училиште”.

Објавено во Студенти
Страница 71 од 77

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…