Приказ на предметите според таг: studenti

Националниот совет за развој на волонтерството и Министерството за труд и социјална политика на Република Македонија доделуваат Национална награда за волонтерство за 2015 година.

Објавено во Студенти

Желбата за свирење на тапани ми се појави многу одамна.  Бев инспирирана од Ромите кои создаваат звуци удирајќи по секакви предмети.

Објавено во Студенти
Сабота, 14 Ноември 2015 00:00

Би сакал да ја посетам Америка

Сакам да патувам и некогаш во животот ако имам можност би сакал да ја посетам Америка. Сепак, мојот живот можам да си го замислам само во Македонија. Тука ми е најважното од сè - моето семејство.

Објавено во Студенти
Четврток, 12 Ноември 2015 00:00

Музички хитови во само четири акорди

Компонирањето музика, секако, не е лесна работа. Но голем број песни, всушност, се составени од само четири исти акорди.

Објавено во Студенти
Среда, 11 Ноември 2015 00:00

Универзитетско искуство од САД

Во чест на интернационалната недела на образованието, во Американското катче во Штип ќе гостува Валери Колби, претставник од Американската амбасада во Скопје. Таа ќе говори за универзитетското искуство од посетите на образовните институции во САД и аплицирањето на ова искуство во академски цели, како и придонесот што ова искуство го има во процесот на вработување и алумни искуствата.

Објавено во Студенти
Страница 72 од 77

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…