Приказ на предметите според таг: studenti

Со опрема што наликува на онаа од модерните филмови со тајни агенти студентите се обидуваат да положат испит. Опремата се состои од микрозвучник кој се става во увото и треба да падне на ушното тапанче, антена која се става околу вратот и наликува на ѓердан заедно со микрофон кој се сместува под облеката и кабел кој се вклучува во телефонот. Поновите вакви уреди можат да се поврзат и безжично со телефонот.

Објавено во Студенти

Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип  во соработка со Прокредит банка Македонија ве поканува на презентација за Програма за меѓународни и домашни обуки и потенцијални вработувања на Прокредит банка во просториите на Универзитетот во:

Објавено во Студенти
Петок, 30 Октомври 2015 00:00

Саем на студии во Франција 2015

 Францускиот институт и Одделот за високо образование Кампус франс во Скопје имаат чест да ве поканат на Саемот на студии во Франција, кој ќе се одржи в понеделник, 2 ноември 2015 год., во Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ - Скопје.

Објавено во Студенти

Денес во Американското катче во Штип ќе се одржи презентација на тема „Достапност на правото преку визуелизација“.

Објавено во Студенти
Петок, 30 Октомври 2015 09:28

Стипендии за мастер програми на ЦЕУ

Централноевропскиот универзитет во Будимпешта, Романија, нуди едногодишни и двогодишни стипендии за мастер програмите во рамки на Универзитетот.

Објавено во Студенти
Страница 74 од 77

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…