Приказ на предметите според таг: studenti

Студентите од Kатедрата за македонски јазик и книжевност при Филолошкиот факултет во Штип се вклучија во одбележувањето на светскиот ден на литературата за деца.

Објавено во Студенти

Студенти, професори и асистенти на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип имаа можност да се запознаат со образовните програми на Амбасадата на САД.

Објавено во Студенти

По повод Денот на УГД - 27 март и 12 години Универзитет „Гоце Делчев” – Штип, во среда (27.3.2019 година) Студентската организација при Факултетот за медицински науки ќе спроведе акција „Здравје за сите“, која опфаќа бесплатно мерење на крвен притисок и шеќер во крвта и добивање на совети за чување и унапредување на здравјето.

Објавено во Студенти

Во периодот од 14 до 16 март 2019 година координаторката на програмата „Еразмус плус“, Сања Стефанова, заедно со пет Еразмус плус алумни студенти на УГД присуствуваа на I Генерално собрание на Western Balkans Alumni Association во Тирана, Албанија.

Објавено во Студенти

Студентите на Факултетот за медицински науки при УГД кои имаа можност да реализираат Еразмус плус размена денес во Кампус 2 на УГД ги споделија своите искуства со останатите колеги и со јавноста.

Објавено во Студенти
Страница 13 од 77

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…