Приказ на предметите според таг: tehnologija

Вторник, 13 Октомври 2015 00:00

Дали компјутерите умираат од старост?

Ништо не е вечно, дури ни електронските уреди. „Луѓето претпоставуваат дека електронските елементи не стареат“, вели Бјанка Шредер, компјутерски научник на Универзитетот во Торонто.

Објавено во Технологија

Дали би можеле да замислите како ќе ви изгледа денот без да го користите вашиот паметен телефон, најкорисната алатка која ви помага едноставно да ги организирате дневните активности. Од практични информации за временската прогноза, преку водич за патишта и реализирање на сложени банкарски трансакции, мобилните апликации стана најоптимизираниот информациски сервис.

Објавено во Технологија
Страница 16 од 16

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…