Честопати велиме дека студентите се најпрогресивната и ...
Уписите на факултетите и академиите на Универзитетот „Гоце ...
Сите новозапишани студенти на Катедрата за македонски јазик и ...
Во електронска анкета што ја спроведе Универзитетот „Гоце ...
Ѓорѓи Ефремов е поранешен студент на Универзитетот „Гоце Делчев“
Дел од студентите на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип својата

Наука

Земјоделците ќе можат лесно да проверат какво ѓубриво и во која количина да се употреби за…
Факултетот за медицински науки при Универзитет „Гоце Делчев“ во Штип на 28 и 29 март ќе…
Проф. д-р Мариа Сукиу од Универзитетот „Бабеш Болјаи“ во Клуж-Напока (Романија) одржа предавање на тема „Принципи…
Во рамките на состанокот на кодиректорите на НАТО проектот „A Field Detector for Genotoxicity from CBRN…
Проф. д-р Нина Даскаловска беше поканета да даде свој придонес во создавањето на енциклопедијата за изучување…
Во петокот (26.1.2018 година), во Општина Пробиштип беше одржан координативен состанок по проектот „Биоотпад“.
Универзитетот „Гоце Делчев“ со својот тим од експерти и во соработка со UNDP и Министерството за…
Страница 10 од 48

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…