Студентите на Електротехнички факултет при УГД, заедно со ...
Во изминатиот период студентите од ФТБЛ успешно се претставија
Тројца студенти од Правниот факултет при УГД, Иван Николов, ...
Земјоделскиот факултет при Универзитет „Гоце Делчев” – Штип, во
Со Отворен ден, Универзитетот „Гоце Делчев“ се вклучи во ...
Катедрата за новинарство и односи со јавноста, вчера, на ...

Наука

Филмот насловен „Хидрогеолошки карактеристики на изворската пештера Слатински Извор“ денес беше промовиран во Кампус 2 на…
Универзитетот „Гоце Делчев“ заедно со Институтот „Светот на Турција“ - Турција неодамна организираа Меѓународен научен симпозиум…
Документарно-научниот филм на УГД ТВ и Филмската академија насловен „Хидрогеолошки карактеристики на изворската пештера Слатински Извор“…
Во тек е Втората меѓународна научна конференција „ФИЛКО“ - филологија, култура и образование што се одржува…
Денес УГД им беше домаќин на гостите од Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ -…
Универзитетската радио и телевизија беше во посета на Лабораторијата за заштита на растенијата и животната средина…
Во рамките на научноистражувачкиот проект „Продукти на распад на цврст руднички отпад од Sb-As-(-Cr) наоѓалиштето Лојане…
Страница 1 од 36

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…