Реномираната професорка и преведувачка со долгогодишно искуство
Во просториите на Државниот универзитет во Тетово се одржа ...
Одличен успех покажаа студентите од насоката Општа медицина на
Универзитетот „Гоце Делчев“ заедно со Фондот за иновации и ...
Првиот број на списанието „Social Science Journal“ на Правниот
Редовната настава на факултетите и академиите на Универзитетот
Post by UGD Life
- Окт 28, 2016
Околу 90 студенти од Балканот ќе бидат дел од Меѓународната конференција и работилница што ја организираат студентите ...

Hide Main content block

  • Стипендии и конкурси
Катедрата за германска лингвистика во Вирцбург,
Германската стопанска комора во Р. Македонија ја
Првата детска амбасада Меѓаши распиша Kонкурс на
Списанието „Balkan social science review“ (BSSSR)
Врз основа на потпишаната Спогодба за соработка
Министерството за надворешни работи на Република
Врз основа на член 50 од Законот за
Центарот за доживотно учење на Универзитетот
„Плати брзо“ ДООЕЛ има потреба од практикант/и во
  • 1
  • 2
  • 3

Гледај УГД ТВ!

Post by UGD Life
- Мај 13, 2016
- 0
Последен факултет од серијалот разговори со деканите и продеканите на факултетите, ви го претставуваме разговорот со ...
Post by UGD Life
- Апр 28, 2016
- 0
Од серијалот интервјуа кои УГД ТВ и УГД ФМ ги реализираат со деканите и продеканите на УГД ви го претставуваме ...
Post by UGD Life
- Апр 27, 2016
- 0
Во серијалот разговори со деканите и продеканите на факултетите при УГД разговаравме со деканката на ...
Post by UGD Life
- Апр 18, 2016
- 0
Деканот на Музичката академија проф. м-р Тони Китановски беше дел од серијалот гостувања на деканите и продеканите на ...
Post by UGD Life
- Апр 11, 2016
- 0
Деканот на Еконмскииот факултет проф. д-р Трајче Мицевски беше дел од серијалот гостувања на деканите и продеканите на ...
Post by UGD Life
- Апр 04, 2016
- 0
Деканот на Факултетот за туризам и бизнис логистика проф. д-р Никола Димитров беше дел од серијалот гостувања на ...
Post by UGD Life
- Мар 31, 2016
- 0
Деканката на Електротехнички факултет при УГД, проф. д-р Татјана Атанасова-Пачемска, во своето интервју за ...
Post by UGD Life
- Мар 30, 2016
- 0
Од серијалот разговори со деканите и продеканите при УГД разговаравме со деканката на Факултетот за образовни науки, ...
Post by UGD Life
- Мар 22, 2016
- 0
Американскиот лекар Кент Брентли, кој бил дел од медицинската мисионерска група „Samaritan's Purse“, чија главна цел ...
Post by UGD Life
- Мар 09, 2016
- 0
Машинскиот факултет како еден од техничките факултети при Универзитетот „Гоце Делчев“ забрзано се развива во насока на ...

УГД Живот

  • Последно
Post by UGD Life
- Окт 28, 2016
Околу 90 студенти од Балканот ќе бидат дел од Меѓународната конференција и работилница што ја организираат студентите ...

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…