Студентите на Електротехнички факултет при УГД, заедно со ...
Во изминатиот период студентите од ФТБЛ успешно се претставија
Тројца студенти од Правниот факултет при УГД, Иван Николов, ...
Земјоделскиот факултет при Универзитет „Гоце Делчев” – Штип, во
Со Отворен ден, Универзитетот „Гоце Делчев“ се вклучи во ...
Катедрата за новинарство и односи со јавноста, вчера, на ...

Уметност

Студентите на Ликовна академија заедно со студентите на насоката Архитектура и дизајн од Факултетот за природни…
Со настапот на „Скопје танцов театар“ на Рисима Рисимкин продолжи манифестацијата Уметничка пролет на УГД. Настапот…
Класичното дуо „Грациозо“, д-р Невенка Дуковска (пијано) и м-р Кристина Палија (сопран), по вторпат настапија на…
Уметничката пролет на УГД продолжува со настани кои опфаќаат уметнички настапи на познатата Рисима Рисимкин и…
Филмската академија при Универзитетот „Гоце Делчев“ и Филозофското друштво на Македонија организираат Филозофски филмски фестивал во…
Во фоајето на Центарот за култура „Ацо Шопов“ – Штип, непосредно пред почетокот на Свечената академија…
Страница 1 од 15

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…