Сабота, Април 27 2024

Во понеделник прв академски час на УГД

Универзитетот „Гоце Делчев“ во понеделник (2.10.2023 г.) свечено ќе ја започне академската 2023/2024 година со првиот академски час. Академскиот час е насловен „Бруцошка на УГД“ и преку овој настан ќе им се посака добредојде на сите нови студенти. Во повикот од УГД се вели:

Драги бруцоши на Универзитетот „Гоце Делчев“,

Дојде време да го започнете вашето академско искуство на #УГД, а ние сме подготвени да ви посакаме добредојде во нашата академска заедница.

Придружете ни се на вашиот прв академски час „Бруцошка на УГД“!

📅 Датум: 2.10.2023 (понеделник)
🕒 Час: 11.30
🏛️ Место на одржување: Мултимедијален центар на УГД (Економски факултет)

📌 Што да очекувате:

✅ Поздравно обраќање и добредојде од раководството на УГД.
✅ Информативно предавање за поволностите и ресурсите кои ви ги нуди Универзитетот.
✅ Информативни материјали за Универзитетот.
✅ Запознавање со вашите професори и колеги студенти и почеток на доживотни пријателства.
✅ Музика и забава.

Еден од најважните чекори во студирањето е да ја почнете академската година со љубопитност, ентузијазам и посветеност.

Споделете ја веста, заедно да го направиме почетокот на вашите студии незаборавен.

Сочувајте го датумот на настанот!

Ве очекуваме 😊

Ваш УГД.