Дали сте подготвени за ново животно искуство кое ќе вклучува ...
Можност за пракса во Кочани и во Скопје. Компанијата ITCrowd им
Студентите од насоката Новинарство и односи со јавноста од ...
Студентите на Правниот факултет, од насоките Правни студии и ...
Во рамките на проектните активности поврзани со проектот ...
Студентите од Факултетот за медицински науки најавуваат идна ...

Уметност

Студентите на Музичката академија при Универзитет „Гоце Делчев“ – Штип продолжуваат со успешните настапи во Р.…
Филмската академија во соработка со Домот на младите во Штип организираат Философско кино на тема „За…
По одличниот настап на Петрит Чеку, Антонијо Китановски и Ема Попивода и по незаборавниот концерт на…
Доц. м-р Благица Поп Томова и проф. д-р Милица Шкариќ на 22 мај ќе одржат рецитал…
Концерт пред штипската публика и предавање пред студентите на Музичката академија одржаа двајцата големи музичари Влатко…
Студентите од ТТФ заедно со професорката Ванѓа Димитријева-Кузманоска учествуваа со свои изработки на влашки носии на…
Страница 10 од 18

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…