Три дена, од 11 до 14 јуни, Универзитетот „Гоце Делчев“ е ...
АД ЕЛЕМ во соработка со Факултетот за природни и технички науки
На 18 мај 2018 год. се одржа Mеѓународниот гастрономски фестивал
Правниот факултет трета година по ред организира денови на ...
11% од младите користат опојни дроги, и тоа повеќе припадниците
Сто студенти од Универзитетот „Гоце Делчев“ ќе бидат дел од ...

Наука

Најзначајните имиња од светот на науката чии откритија го обликуваа светот се познати и по невообичаените…
Животот без шеќер знае да биде проблематичен. Сите ние знаеме дека шеќерот е штетен за нас,…
Многу прашања се покренаа откако Светската здравствена организација (СЗО) на почетокот од оваа седмица објави дека…
Во многу делови на светот промената на годишните времиња со себе носи и свои карактеристични бои,…
Кина сериозно се вклучува во истражувањето на генетски модифицираната храна (ГМО). По години псевдонаука, несигурност, кратење…
Возењето со јавен превоз или преминување низ група на луѓе на големи настани често значи –…
Институтот за истражување на рак во Велика Британија увидувајќи ја потребата од разјаснување на работите поврзани…
Страница 37 од 41

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…