Дали сте подготвени за ново животно искуство кое ќе вклучува ...
Можност за пракса во Кочани и во Скопје. Компанијата ITCrowd им
Студентите од насоката Новинарство и односи со јавноста од ...
Студентите на Правниот факултет, од насоките Правни студии и ...
Во рамките на проектните активности поврзани со проектот ...
Студентите од Факултетот за медицински науки најавуваат идна ...

Наука

Меѓународното научно списание за студенти насловено како „Student’s Social Science Journal“ неодамна излезе од печат. Списанието…
Меѓународната агенција за атомска енергија во соработка со Универзитетот „Гоце Делчев“ организираат двомесечен курс за радиофармација…
Професори од УГД со своја презентација на научен собир во Дубаи освоија трета награда. Стaнува збор…
Речиси 20.000 луѓе го следат блогот на професорот Кирил Барбареев од Штипскиот универзитет „Гоце Делчев“ кој…
Правниот факултет при УГД денес одржа трибина на која го одбележа 17 ноември, денот на донесувањето…
Факултетот за медицински науки - студии по дентална медицина при Универзитет „Гоце Делчев” – Штип и…
Со неколку настани денес Правниот факултет при УГД го одбележа светскиот ден на науката, 10 ноември.…
Страница 6 од 39

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…