Спортскиот и културен центар при УГД организира вебинар на тема
Традиционално, по деветти пат, во пресрет на патрониот празник
Физичката активност е најефикасниот начин за зачувување на ...
Студентските избори на УГД се веќе во процедура на пријавување.
Со просек 9,8, Григориј Ангов бил студент со највисок просек во
Студентската организација за студенти по медицина (СОМА) се ...

Наука

Професорката Аник Берард, фармацевтски експерт на Универзитетот во Монтреал, направи истражување во детска болница при што…
„Пронајдена нова планета“ е наслов кој нема да го најдете многу често во денешните медиуми затоа…
Површината на Земјата постави нов рекорд на глобалната просечна температура во 2015 година. Ова е рекорд…
Некои луѓе веруваат дека случајноста ги зближува партнерите, односно саканите личности, но научниците тврдат дека постои…
Не пропуштaјте да ја погледнете оваа единствената глетка – планетите Меркур, Венера, Марс, Јупитер и Сатурн…
Граѓаните на нациите кои се вбројуваат во најсреќните нации имаат заеднички специфични генетски карактеристики: нивната ДНК…
Солвејската конференција одржана во октомври 1927 година ги обедини најпознатите физичари во светот тогаш, а тема…
Страница 36 од 50

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…